Největší setkání majitelů vozů CHEVROLET SPARK 2010 | Auto Dobrovolný
 

Firemní akce

Největší setkání majitelů vozů CHEVROLET SPARK 2010

Chevrolet Spark opět v knize rekordů
• V Třebíči se sešlo najednou 101 vozů Chevrolet Spark

Malý Chevrolet Spark překvapuje: zákazníky příjemnou cenou, uživatele skvělou flexibilitou a adaptabilitou interiéru. Toto platí jak pro nejnovější, tak pro minulé generace nejmenšího Chevroletu.
DSC_0047DSC_0050DSC_0189DSC_0208V roce 2008 si Spark připsal další prvenství: díky srazu majitelů těchto vozů v Třebíči ho oficiálně zapsali do „České knihy rekordů“. Tehdy se na výzvu dealerství AUTO DOBROVOLNÝ při příležitosti zastávky putovní Roadshow Chevrolet v Třebíči sešlo rovných 100 vozů Chevrolet Spark. Tolik Sparků společně (zaplnily velkou část rozlehlého parkoviště před obchodním centrem) do té doby Česká republika neviděla!

Tradiční organizátoři se letos rozhodli tento rekord překonat. Minulý týden, 10. června 2010, se znovu v Třebíči dali dostaveníčko majitelé Chevroletů Spark. První účastníci srazu přijeli už před polednem a do 17. hodiny, kdy vrcholilo sčítání vozů pod dohledem známé agentury Dobrý den z Pelhřimova, bylo na parkovišti 98 Sparků. Na překonání rekordu z roku 2008 tedy chyběly 3 Sparky! V tom okamžiku se ve všech účastnících probudil soutěžní duch a začali telefonovat svým známým a kamarádům. A podařilo se - v 17:45 příjezdem 101. Sparka český rekord padl!

„Je to úžasný pocit a všichni přítomní si rekord zasloužili, protože drama bylo až do konce, kdy přijel poslední Spark, a mohli jsme vyhlásit nový český rekord, který získali všichni účastníci našeho srazu. Všichni účastníci od nás obdrží oficiální zápis o rekordu a unikátní nálepku na auto – unikátní proto, že jich vyrobíme opravdu jen 101 kusů,“ říká Milan Dobrovolný, obchodní ředitel firmy AUTO DOBROVOLNÝ. „Ke skvělé atmosféře přispělo nejen krásné počasí, ale také pěvecký výkon stále mladé a krásné Heidi Janků a vtipný a chytrý humor Josefa Mladého. Znovu jsme se přesvědčili, že ve všech majitelích vozů Chevrolet Spark je skvělá soudržnost a soutěživý duch, takže je jasné, že za rok nebo za dva se určitě pokusíme o překonání letošního rekordu!“

Chevrolet Spark je jedním z nejprodávanějších vozů segmentu „mini“ – vloni si v ČR našlo svého majitele 1271 Sparků; letos je to za období do konce května zatím 429 nových majitelů.

Malý, ale šikovný...

Nový Spark se prodává za cenu od 194 900 Kč, při využití značkového financování Chevrolet Finance je to dokonce od 144 900 Kč. Při délce 3640 mm a šířce 1597 mm se Spark pohodlně vejde i do úzké mezery - a to i přes to, že díky krátkým převisům a dlouhému rozvoru nabízí při kompaktních rozměrech mimořádně prostorný interiér. Manévrování s vozidlem ulehčuje přesné řízení s hydraulickým posilovačem, poloměr otáčení je jen 5 m.

O ochranu pasažérů se už v základní výbavě kromě jiného stará hned 6 airbagů - dvojice čelních, boční hlavové airbagy a další airbagy zamontované do sedadel, které chrání oblast hrudníku a břicha. Nechybí ani předpínače bezpečnostních pásů, pedály s bezpečnostním uchycením, které je při těžkém čelním nárazu uvolní ze zavěšení, čímž se výrazně snižuje riziko poranění nohou řidiče. O nejvyšší úrovni pasívní bezpečnosti svědčí ohodnocení 4 hvězdičkami v nárazových testech Euro NCAP, přičemž pátou hvězdičku Spark nedostal jen proto, že stabilizační systém ESC není ve standardní výbavě základní verze.
„Velmi silným argumentem pro Spark je kromě jeho pěti dveří a pěti míst i pětiletá záruka, kterou Chevrolet poskytuje na všechny své modely,“ dodává Pavel Drábik, country manager Chevrolet pro Českou republiku a Slovensko.

Více fotografií