OPEL CORSA nové generace | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

OPEL CORSA nové generace

Opel-Corsa-NG_-_RDnes je pro Opel velmi významný den: Ve španělském závodě v Zaragoze se rozjela výrobní linky s novými modely Opel Corsa!

New_Opel_Corsa_Start_of_Produciton_1RVýrobu nové Corsy – pro Opel extrémně důležitý model – slavnostně odstartoval španělský král Filip šestý, asistenci mu poskytli šéf koncernu PSA Carlos Tavares a generální ředitel automobilky Opel Michael Lohscheller.

Na český trh vyjede nová Corsa už za pár týdnů v podobě prvních launchovacích vozů – a první ohlasy novinářů, kteří už měli možnost se s novým modelem seznámit, naznačují, že půjde o mimořádný model, který má potenciál zastínit i ty nejsilnější konkurenty!

New_Opel_Corsa_Start_of_Production_Tavares-Filip_V-LohschellerPřipravujme se tedy na příchod nového bestselleru s bleskem ve znaku!

Tisková zpráva »

Video »

Ve španělské Zaragoze se rozjela výroba nového Opelu Corsa

  • Šestá generace bestselleru značky Opel je modernější, efektivnější i dynamičtější
  • Opel se elektrifikuje: Elektromobil Corsa-e vyjede už začátkem roku 2020

Z výrobní linky španělské továrny Opel, který patří do skupiny Groupe PSA, sjela dnes první Corsa nové - už šesté – generace! U slavnostního zahájení výroby nové generace bestselleru značky Opel asistovali španělský král Filip VI, šéf koncernu PSA Carlos Tavares a generální ředitel automobilky Opel Michael Lohscheller.

„Naši dealeři otevřou objednávkové knihy nové Corsy už během listopadu,“ říká Josef Šopík, šéf českého zastoupení značky Opel. „Očekáváme, že zákazníci rychle zareagují, protože tato už šestá generace malého kompaktu značky Opel je zřetelně modernější, hospodárnější, dynamičtější a atraktivnější než předchozí model!“

Nová Corsa je nyní jedním z nejlépe aerodynamicky řešených vozů své třídy a je také lehčí, než její předchůdkyně. Nízká hmotnost podporuje dynamiku a hospodárnost – a nejlehčí Corsa se dostává pod hranici 1000 kilogramů! Vysoce efektivní motory vynikají nízkou spotřebou a malými emisemi CO2 – v tomto ohledu nová Corsa překonává i tu nejlepší verzi z předešlé generace.

„Corsa je jedním z největších prodejních šlágrů značky Opel – během 37 let výroby se jich v pěti generacích prodalo na 14 milionů kusů,“ říká Michael Lohscheller, generální ředitel značky Opel. „Nastupující Corsa je však pro Opel také velkým milníkem: Bude to totiž první ryze elektrický Opel „made in Europe“! Už začátkem roku se totiž na linkách naší továrny v Zaragoze objeví elektrické verze Corsa-e. Jde o další jasný signál, že Opel to s elektřinou myslí vážně.“

Corsa-e poháněna motorem o výkonu 100 kW/136 k s dojezdem až 330 kilometrů (dle WLTP [1]) chce elektromobilitu zpřístupnit nejširším vrstvám zákazníků. Spolu s plug-in hybridem Grandland X Hybrid4 zahajuje Corsa-e elektrikou éru značky Opel. Německá automobilka již dříve uvedla, že už od roku 2024 bude v celém každé modelové řadě z jejího širokého portfolia aspoň jedna elektrická verze.

Opel

Opel je jedním z největších evropských automobilových výrobců. Značku založil Adam Opel v německém Rüsselsheimu v roce 1862 a už v roce 1899 začala společnost vyrábět automobily. Od srpna 2017 je Opel součástí koncernu Groupe PSA. Spolu s anglickou sesterskou značkou Vauxhall je Opel zastoupený na trzích více než 60 zemí světa a v roce 2018 prodal přes milion automobilů. Opel momentálně implementuje strategii elektrifikace pro zabezpečení svého trvalého růstu a v zájmu naplnění požadavků zákazníků na mobilitu budoucnosti. Do roku 2024 bude každá evropská modelová řada značky Opel zahrnovat elektrickou verzi. Tato strategie je součástí strategického plánu PACE!, který má Opel přetvořit na trvale ziskovou, globální a elektrifikovanou značku.


[1] Předběžné údaje podle testovací metodiky WLTP. Homologační ověření a certifikát konformity dosud nejsou k dispozici. Uváděné předběžné údaje se mohou lišit od oficiálních homologačních dat.