Nový malý automobil s velkým jménem: Opel představuje model Karl | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Nový malý automobil s velkým jménem: Opel představuje model Karl

  • karl-1Nový pětidveřový základní model rozšíří nabídku malých automobilů značky Opel
  • Nejsilnější portfolio modelů Opel v segmentu mini- a malých automobilů v historii
  • Jméno Karlse odvolává na jednoho ze synů zakladatele značky

Opel Corsa nové generace a stylový třídveřový Opel ADAM jsou připraveny přivítat mezi sebou
nový přírůstek: V létě roku 2015 se k nim připojí další malý automobil – pětidveřový Opel Karl. „Karl je krátké, řízné a chytlavé jméno, které reprezentuje hodnoty značky Opel: Německou preciznost, emoce a přístupnost, ”říká Tina Müller, ředitelka automobilky Opel odpovědná za marketing.

Díky modelům Karl, ADAM a Corsa nové generace (uvedenými na trh v období kratším než 30 měsíců) bude Opel mít od příštího roku nejsilnější portfolio v segmentu miniautomobilů a malých automobilů v celé své historii a jedno z nejmladších na trhu. Nová rodina miniautomobilů a malých automobilů Opel dokáže uspokojit nejrozličnější požadavky zákazníků.

Nová Corsa délky přibližně 4 m poskytuje vynikající komfort a optimální rovnováhu mezi vnějšími rozměry a velikostí interiéru ať už v rodinně orientované pětidveřové podobně, nebo jako sportovněji laděný třídveřový model.

Třídveřový šampion v individualizaci Opel ADAM délky 3,70 m vyniká dynamickými jízdními vlastnostmi, konektivitou a nejširšími možnostmi personalizace, což vyhovuje zákazníkům, kteří chtějí vyjádřit svůj osobitý životní styl.

V kompaktním formátu délky 3,68 m přináší nový Opel Karl až 5 míst v pětidveřové karoserii a všechny atributy značky Opel v promyšlené, a maximálně praktickém provedení. Karl se stává novým základem modelového portfolia značky Opel.

Jméno Karl se vztahuje k rodině zakladatele automobilky Opel - Adam Opel založil rodinnou firmou v roce 1862 a vybudoval z ní největšího výrobce jízdních kol v Německu.

Tři z jeho pěti synů (Carl, Wilhelm a Friedrich) se v roce 1898 pustili do automobilového dobrodružství a už během následujícího roku vyjeli se svým prvním automobilem.

karl-2