Třímiliontým automobilem vyrobeným v Eisenachu se stal Opel ADAM | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Třímiliontým automobilem vyrobeným v Eisenachu se stal Opel ADAM

  • Opel-EisenachZávod Opel v německém Eisenachu oslavuje významný výrobní milník
  • Premiérka Lieberknechtová a předseda představenstva automobilky Opel K-T Neumann jako prominentní hosté
  • 1,2 miliardy EUR proinvestovaných od spuštění výroby v roce1990

Tři miliony automobilů z Eisenachu – tento milník dnes oslavil závod automobilky Opel AG ve spolkové zemi Durynsko. Slavnosti se účastnilo mnoho prominentních hostů, mezi kterými nechyběla ani premiérka spolkové země Christine Lieberknechtová.

Největší hvězdou dne byl ale bílý Opel ADAM s modrou střechou Arden Blue, který sjel z výrobní linky přesně v 11:30 hodin. Za jeho volantem seděla žena, která velmi dobře ví, jak se Opel ADAM řídí, protože ho pilotuje v seriálu Opel Rallye Cup: Televizní moderátorka Lina Van de Mars!

Prvním automobilem smontovaným v továrně Opel v Eisenachu byl Opel Vectra, představený hned po sjednocení Německa v roce1990. Od spuštění výroby proinvestoval Opel v Eisenachu asi 1,2 miliardy EUR – naposledy to bylo bezmála 200 milionů EUR před spuštěním výroby modelu ADAM.

Od uvedení na trh v minulém roce Opel už eviduje více než 80 000 objednávek na tento lifestylový miniautomobil, který spolu s modelem Corsa zajišťuje vytížení výrobních kapacit a budoucí perspektivu továrny v Eisenachu. Rozhodnutí vyrábět model ADAM v Eisenachu se podle předsedy představenstva automobilky Opel Dr. Karla-Thomase Neumanna ukázalo jako správné: „Vyrábět model jako je ADAM ve špičkové kvalitě je mistrovský výkon. S nepřebernými možnostmi individualizace představuje ADAM velkou výzvu pro plánování, logistiku a výrobu. Opel je jediný automobilový výrobce, který svůj malý automobil v Německu nejenom vyvinul, ale také ho v Německu vyrábí.“

Premiérka spolkové země Durynsko Christine Lieberknechtová zdůraznila roli, kterou Opel sehrává v regionu jako zaměstnavatel a tažná sila pro další rozvoj průmyslu v regionu: „Opel Eisenach je integrální součástí Durynska! Chceme, aby úspěšná historie závodu Eisenach pokračovala – spolehlivost a kvalita provázejí automobily Opel už po celé generace a udělaly z nich skutečné kultovní objekty. A také ADAM má šanci stát se kultovním modelem.“

Eisenach byl od samého počátku závodem, který vyvolal rozruch v automobilovém průmyslu. Tady byl zaveden nový systém výroby, který garantuje nejvyšší kvalitu při nejkratších výrobních časech. A už v roce 1993 vybral koncern General Motors závod Opel Eisenach jako tréninkové centrum pro celý koncern. Už více než 16 500 zaměstnanců GM z celého světa se tu dosud seznámilo s nejmodernějšími výrobními postupy. Závod Eisenach přivítal také různé prominentní hosty - od spolkového kancléře Helmuta Kohla (1990 a 1992) až po presidenta USA Billa Clintona (1998).

Eisenach bude i nadále hrát důležitou roli pro Opel i GM. „Budeme dále rozvíjet kvalitu, efektivitu a konkurenceschopnost a vést závod Eisenach k úspěšné budoucnosti,“ říká ředitelka závodu Elvira Tölkes.