Nový Opel Vivaro: Špičkový design a nejlepší motory ve třídě | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Nový Opel Vivaro: Špičkový design a nejlepší motory ve třídě

  • opel-vivaro02Ceněné výrazové prostředky designu značky Opel aplikované i ve třídě lehkých užitkových automobilů
  • Svěží design vyzařuje kvalitu, funkčnost a přitažlivost
  • Praktická přepravní řešení v centru pozornosti
  • Moderní vznětové motory zaručují vysoké výkony v kombinaci s nízkou spotřebou paliva

Nový Opel Vivaro kombinuje funkčnost lehkého užitkového vozu s komfortem a designem osobního automobilu. Druhá generace modelu Opel Vivaro, která se na trhu objeví v létě tohoto roku, poprvé přináší ceněnou designerskou filozofii „sochařského umění v kombinaci s německou precizností“ i do segmentu lehkých užitkových vozů. Nový nápaditý vzhled doplňují nejmodernější technologie a mnoho praktických a inovativních prvků pod kapotou. Nové Vivaro dostane i silné vznětové motory s dvojitým přeplňováním BiTurbo, což z něj dělá mimořádně atraktivní nabídku v této důležité automobilové třídě. S ročnými prodeji přibližně 50000 vozů připadá na modelovou řadu Vivaro více než 10 procent z celkového evropského trhu dodávkových automobilů střední třídy.

„Opel Vivaro druhé generace vyniká praktičností a kvalitou. Po třinácti úspěšných letech na trhu jsme připravili Vivaro nové generace, které je ještě atraktivnější a chlubí se vyššími standardy ve všech stěžejních oblastech,“ říká Mark Adams, viceprezident automobilky Opel odpovědný za design. „Nový Opel Vivaro má ještě expresivnější a vytříbenější charakter.“

Naprosto nezaměnitelný: Nový Opel Vivaro je robustný a elegantní

Vnější vzhled nového modelu Opel Vivaro je nyní ještě elegantnější a modernější. S velkou prominentní maskou chladiče, charakteristickými předními světlomety a boční křivkou v profilu čepele využívá výrazové prvky mnohokrát oceněného designu značky Opel.

Přední světlomety mají černé a chromované prvky, takže jejich vnitřní struktura připomíná vybroušený šperk. Světla pro denní svícení v charakteristickém profilu orlích očí, která jsou k dispozici i v provedení z LED diod, propůjčují čelním partiím nezaměnitelný vzhled. Při vší eleganci Vivaro jasně komunikuje i svoji robustnost, kterou zákazníci od dodávkových automobilů nasazených v náročné každodenní službě jednoznačně vyžadují. Design boků karoserie přináší do segmentu užitkových automobilů novou estetiku s charakteristickou čepelí Opel, která se táhne od bočních zpětných zrcátek směrem dozadu k obloukům zadních blatníků, stejně, jako tomu je např. u modelů Insignia nebo Astra GTC.

Podle způsobu využívání modelu Vivaro – ať už jako robustní dodávku, reprezentativní mobilní kancelář nebo komfortní osobní automobil s velkou přepravní kapacitou – si zákazníci mohou vybírat ze třech verzí vnějšího designu. Kromě toho nová paleta barev pro Vivaro obsahuje 11 laků, z toho 6 metalizovaných. Po uvedení na trh budou k dispozici další specifické barvy pro speciální provedení vozů. Díky tomu si zákazníci budou moci objednat modely Opel Vivaro perfektně přizpůsobené každé podnikatelské nebo jiné komerční aktivitě.

opel-vivaro01

Mimořádná praktičnost: Dvě délky, dvě výšky střechy, ještě větší nákladový prostor

Všestranný Opel Vivaro je ideálním vozem pro nejrozmanitější zákazníky a jejich různorodé aktivity. Nová generace modelu pokračuje v úspěšné koncepci rozmanitých provedení a je k dispozici v rozličných konfiguracích ve dvou délkách a se dvěma výškami střechy v karosářských verzích: Skříňová dodávka, Combi s prosklenou skříní, skříňová dodávka s dvojitou kabinou nebo malý autobus. Nový Opel Vivaro plní rozličné přepravní potřeby ještě lépe než jeho předchůdce, protože v obou délkových verzích (první má délku přibližně 5 metrů, druhá je asi o 40 centimetrů delší) je o téměř 22 centimetrů delší, takže vnitřní prostor vozu je zřetelně větší a mnohem lepší je i jeho funkčnost.

Dva vznětové motory: Nejnovější technologie přeplňování turbodmychadlem

Nový Opel Vivaro se profiluje jako univerzální a vysoce výkonný pracovní automobil i díky svým moderním motorářským technologiím. K pohonu slouží nové turbodiesely: 1.6 CDTI i vyspělý motor 1.6 BiTurbo CDTI se sekvenčním přeplňováním dvojicí turbodmychadel a se dvěma chladiči stlačeného vzduchu. Čtyřválec 1.6 BiTurbo CDTI přeplňovaný dvěma turbodmychadly, která pracují buď samostatně, nebo společně, kombinuje vysoký výkon s nízkou spotřebou paliva. Spotřeba nových motorů se proti agregátům předchozí generace snížila o jeden litr na 100 kilometrů a v případě vozů poháněných novými motory BiTurbo klesla pod hranici 6,0 l na 100 km (předběžné údaje).

Nový Opel Vivaro se bude vyrábět v továrně automobilky Opel v Lutonu ve Velké Británii. Různé verze lehkého užitkového bestselleru značky Opel, vyvinutého ve spolupráci se značkou Renault, sjíždějí z výrobní linky tohoto závodu už od roku 2001 a dodnes bylo vyrobeno téměř 600 000 vozů. V roce 2009 bylo v závodě v Lutonu otevřeno centrum specializovaných přestaveb, jako jsou např. dodávky s dvojitou k

abinou nebo sklápěče. To umožní dodávat modely Vivaro přímo z výroby v nejrůznějších specifických konverzích a rozšíří jejich využitelnost i pro profesně velmi vyhraněné zákazníky. Všechny modifikace samozřejmě plní přísné kvalitativní standardy značky Opel.

Další informace o nejmodernějších technologiích v modelové řadě Opel Vivaro a flexibilních konfiguracích interiéru budou k dispozici již zanedlouho.