Stylové odhalení: Nový kabriolet Opel se bude jmenovat Cascada | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Stylové odhalení: Nový kabriolet Opel se bude jmenovat Cascada

  • Opel_Cascada_2RVysoká kvalita, dokonalá textilní střecha pro nerušený zážitek z čerstvého vzduchu
  • Čtyřmístný kabriolet střední třídy délky 4,70 metru

Dnes už to není tajemství: Nový kabriolet značky Opel se bude jmenovat Cascada. Jeho jméno je odvozeno od španělského výrazu pro vodopád, přičemž název kabrioletu končí pro Opel tradičně samohláskou „a“. Jméno kabrioletu zároveň evokuje rytmicky dynamickou eleganci, krásu, svěžest a ryzí potěšení z jízdy s větrem ve vlasech. Atleticky stylizovaný Opel Cascada se svými skvěle vyváženými proporcemi a splývavou siluetou má ušlechtilý a moderní výraz. Vysoce kvalitní textilní střecha podtrhuje eleganci a rafinovanost vozu. Nový kabriolet je určený pro zákazníky s vytříbeným vkusem a s vysokými nároky. Jde o sebevědomé osobnosti, které si chtějí vychutnávat jízdu beze střechy bez jakýchkoli omezení.

Délkou 4,70 m se čtyřmístný uhlazený kabriolet Opel Cascada zařazuje do segmentu kabrioletů střední třídy. V tomto smyslu Cascada navazuje spíše na prestižní klasické kabriolety Opel z padesátých a šedesátých let 20. století, odvozené od limuzín Kapitän a Rekord, než na kompaktní kabriolety Opeluplynulých dvou desetiletí. Celá řada prémiových technologií nového modelu Opel Cascada podtrhuje vysoký konstrukční standard i špičkové řemeslné zpracování. Zvlášť kvalitní textilní střecha se dá rychle a snadno otevřít pouhým zmáčknutím knoflíku, a to i za jízdy rychlostí až 50 km/h.

Cascada je už třetím novým modelovým označením, které Opel zavedl v tomto roce po modelech Mokka a ADAM.To je důkazem, že značka neustále rozšiřuje svoje modelové portfolio a v průběhu pouhých několika málo měsíců vstupuje hned do třech nových segmentů trhu: Přichází se sub-kompaktním SUV, s módním malým městským automobilem i s elegantně uhlazeným kabrioletem střední třídy.

NovýOpel Cascada se na trhu objeví začátkem roku 2013. I přes nejrůznější spekulace nebude nový kabriolet značky Opel vystaven na blížícím se autosalonu v Paříži - tam bude mít světovou premiéru nový Opel ADAM.

Opel_Cascada_1R