Chevrolet získal dvě důležitá ocenění od poroty AUTOBEST | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Chevrolet získal dvě důležitá ocenění od poroty AUTOBEST

Autobest

  • COMPANYBEST 2011 jako ocenění výsledků
  • Chevrolet Volt s cenou ECOBEST 2011
  • Chevrolet Aveo 3. v hodnocení AUTOBEST 2012
Praha. Chevrolet Europe oficiálně převzal ceny COMPANYBEST 2011 a ECOBEST 2011 na slavnosti, kterou včera večer uspořádala v Praze porota AUTOBEST.

Chevrolet Europe získal ocenění COMPANYBEST 2011. Porotu o udělení ceny přesvědčil vývoj společnosti Chevrolet v posledních letech v oblasti prodeje a image. V roce 2011 Chevrolet oslavil sté výročí svého založení uvedením sedmi nových modelů.

„Nyní je nejvhodnější okamžik na jmenování Chevrolet Europe vítězem kategorie COMPANYBEST. Sté výročí založení značky nám připomnělo, jak důležitá je pro motoristický svět. Nejprodávanější značka automobilové historie je skvělá. Výkonnost Chevrolet Europe je výjimečná. Byli jsme svědky nejen nebývalého růstu prodeje, ale také obrovského skoku pokud jde o image. Oceňujeme její vedení Waynem Brannonem během posledních let," prohlásil Ilja Seliktar, prezident poroty AUTOBEST.

„Jsem poctěn a nadšen převzetím ceny COMPANYBEST 2011 od významné poroty AUTOBEST. Rok 2011 byl pro nás výjimečným také díky sedmi novým modelům, oslavám stého výročí, naší spoluprácí s SOS dětskými vesničkami a vítězstvím v Mistrovství světa cestovních automobilů WTCC. Toto ocenění je pro celý tým Chevrolet velmi důležité," řekl Andrew Higgins, ředitel Chevrolet Central and Eastern Europe.

Chevrolet Volt a jeho příbuzný Opel Ampera, elektrické automobily s prodlouženým dojezdem, byly oceněny titulem ECOBEST 2011.

„Chevy Volt a Opel Ampera reprezentují nejmodernější eko-technologii na naší planetě. Je to poprvé - po několika desetiletích - kdy americká automobilka vyvinula špičkovou technologii na globální úrovni. My, členové AUTOBEST, jsme velmi hrdí, že můžeme ocenit touto prestižní cenou revoluční modely GM. Je to první evropská cena pro modely Volt / Ampera a další budou následovat," řekl Ilja Seliktar prezident AUTOBEST.

Volt umožňuje až 80 km jízdy na pohon bateriemi při nulové spotřebě paliva a nulových emisích. Schopnost provozu i po vyčerpání baterií jej odlišuje od ostatních elektrických vozidel. Přes 500 kilometrový dojezd Voltu zajišťuje benzínový motor 1,4 l; 86 k, sloužící jako palubní generátor. Když se vyčerpá energie z baterie, začne ji do pohonné soustavy nepozorovaně dodávat generátor.

V roce 2010 se Chevrolet Cruze stal prvním Chevroletem, který získal ocenění AUTOBEST. V letošním roce se zcela nové Aveo umístilo na stupni vítězů v kategorii 2012 AUTOBEST. Nový malý Chevrolet skončil na třetím místě za modely Hyundai Elantra a Ford Focus.

AUTOBEST

Organizace AUTOBEST je jedinou nezávislou porotou zaměřenou na rozvíjející se trhy. Při udělování ceny AUTOBEST jsou důležitými kritérii cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů a všestrannost. Členové poroty AUTOBEST pocházejí z 15 zemí střední a východní Evropy, reprezentující virtuální trh s 300 miliony obyvatel. Každý člen poroty je významný motoristický novinář, s názorem respektovaným ve své zemi. AUTOBEST je druhá největší nezávislá motoristická porota v Evropě.

www.autobest.org