Chevrolet oslavuje 100 let ikonických automobilů | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Chevrolet oslavuje 100 let ikonických automobilů

  • Přelomový Chevrolet Volt se v Evropě začíná prodávat v den 100. výročíChevrolet-logo
  • SOS dětské vesničky dostávají 100 nových Chevroletů
  • Chevrolet zadává vytvoření stálé plastiky pro rodné město Louise Chevroleta

V rámci připomenutí stého výročí svého vzniku, přináší Chevrolet na trh elektrický automobil Volt, daruje 100 vozidel dětem v nouzi a věnuje moderní sochu rodnému městu Louise Chevroleta.

Pro zvýraznění svého stého výročí přináší Chevrolet do Evropy tituly ověnčený Volt, první elektrický automobil s prodlouženým dojezdem. Volt se objeví v showroomech v Belgii, Francii, Německu, Holandsku a Švýcarsku ve čtvrtek 3. listopadu.

„V letošním roce se na celém světě uskutečňuje mnoho akcí, na nichž oslavujeme naše dědictví spolu s našimi zákazníky, zaměstnanci a obchodními partnery. Dnes, Chevroletem Volt, začínáme novou éru mobility, pokračujíc v tradici tvorby automobilů, které našim zákazníkům pomáhají využít co nejvíce příležitostí, které přináší život,“ řekl Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe.

100 narozeninových dárků poskytuje mobilitu dětem v nouzi

V průběhu jubilejního roku Chevrolet zorganizoval celou řadu oslav, na nichž dárky nedostával, ale naopak - daroval 100 nových Chevroletů SOS dětským vesničkám v Evropě, Uzbekistánu, Lesothu a Izraeli: od městských Sparků až po 7- místná Orlanda a SUV Captiva.

3. listopadu Chevrolet odevzdá 99. a 100. automobil SOS dětským vesničkám v Římě v průběhu neobvyklé slavnosti na předměstí hlavního města Itálie.

Tato iniciativa zlepší mobilitu dětí a jejich SOS matek, a také schopnost sociálních pracovníků zapojených do programů SOS na posílení rodiny, navštěvovat znevýhodněné rodiny v komunitách.

„SOS matky potřebují být mobilní, protože musí zvládnout stejné nároky na chod velké domácnosti, jako jiní rodiče. Není vždy jednoduché využívat veřejnou dopravu, mobilita je proto pro nás absolutně nevyhnutná, abychom byli schopni podporovat naše děti,“ vysvětlil Richard Pichler, generální tajemník SOS Children's Villages.

 

Socha od Chevroleta pro rodné město zakladatele

Chevrolet již dlouhou dobu podporuje kreativní umění. Tato tradice pokračuje v rodném městě Louise Chevroleta, švýcarském La Chaux-de-Fonds, kde si Chevrolet Europe uctí památku spoluzakladatele společnosti zadáním práce na veřejném uměleckém díle, které bude postaveno v Parc de l'Ouest.

Soutěž čtyř týmů renomovaných umělců určí, kdo dílo vytvoří. V březnu 2012 vybere vítězný návrh porota, jejíž členy budou také představitelé La Chaux-de-Fonds, společnosti Chevrolet, velvyslanec USA ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku a také předseda Federální umělecké komise Švýcarska.

Dílo se stane památkou, připomínající návštěvníkům jednoho z nejvýznamnějších synů La Chaux-de-Fonds (památka světového kulturního dědictví UNESCO) a značku, která nese jeho jméno.

 

100 silných roků

Švýcarský imigrant, „ďábelsky odvážný“ závodník Louis Chevrolet a americký průmyslník Billy Durant založili Chevrolet Motor Car Company v Detroitu, USA 3. listopadu 1911.

O sto let a přes 209 miliónů vozidel později je Chevrolet čtvrtou největší automobilovou značkou na světě z pohledu ročního prodeje. V roce 2010 prodal přes 4 milióny automobilů ve více než 130 zemích. Jinak řečeno, každých 7 sekund si na světě někdo koupí Chevrolet.

 

V současnosti Chevroletův motýlek nadále reprezentuje mladistvého, průkopnického ducha, zodpovědně expresivní dizajn a nekompromisní vytrvalost. Tyto kvality jsou viditelné v celé řadě současných modelů, do níž patří také Chevrolet Cruze, dvojnásobný vítěz Mistrovství světa cestovních automobilů a oceňovaný elektrický Chevrolet Volt.

„Rok 2011 byl příležitostí, jaká se naskytne jednou za život: oslavit ikonické úspěchy minulosti,“ řekl Wayne Brannon. „Do našeho druhého století vstupujeme nadále inspirovaní Louisem Chevroletem a jeho osobním mottem Nikdy se nevzdávej!“.

Více informací o století značky Chevrolet najdete na: media.chevroleteurope.com/centennial

 

Chevrolet

Chevrolet je celosvětově největší značkou General Motors s ročním prodejem okolo 4 milionů vozů ve více než 130 zemích. Je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě pokud jde o prodej a také jednou z celosvětově nejrychleji se rozvíjejících značek. Chevrolet Europe dodává atraktivní vozy, které se vyznačují expresivním designem, praktičností, hospodárným provozem a vynikajícím poměrem ceny a hodnoty. Po znovuuvedení značky v Evropě v roce 2005 zde Chevrolet více než zdvojnásobil prodej svých vozů na více než 500 000 v roce 2008. V roce 2010 zvýšil Chevrolet svůj tržní podíl v Evropě na 2,5 procenta prodejem 477 194 vozů. Chevrolet disponuje v Evropě sítí 2700 dealerství a servisních míst. V nabídce značky Chevrolet najdeme městský vůz Spark, malé Aveo, kompaktní čtyřdveřový Cruze sedan, SUV Captiva a legendární sporťák Corvette. V roce 2011 Chevrolet uvádí na trh sedm nových vozů: úplně nový rodinný van Orlando, nové SUV Captiva, Corvette Grand Sport Coupé, nové pětidveřové a čtyřdveřové Aveo, pětidveřový Cruze, kupé a kabriolet Camaro a oceňovaný elektrický automobil Chevrolet Volt s prodlouženým dojezdem. Největšími trhy pro Chevrolet jsou v Evropě Rusko, Itálie, Španělsko, Německo, Francie a Turecko. Značku založil v USA švýcarský imigrant Louis Chevrolet v roce 1911. Značka tedy letos oslavuje 100 let své existence.

Více informací o značce Chevrolet můžete najít na www.chevroleteurope.com nebo media.chevroleteurope.com.

 

 

Kontakty:

Marc Kempe
Chevrolet Europe
Telefon +41 44 828 2980
Mobil +41 79 201 5752
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Dr. Karin Kirchner
Chevrolet Europe
Telefon +41 44 828 2518
Mobil +41 79 605 2557
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript