Chevrolety Aveo sedan a Captiva oceněny pěti hvězdičkami EuroNCAP | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Chevrolety Aveo sedan a Captiva oceněny pěti hvězdičkami EuroNCAP

Curych. Nový Chevrolet Aveo sedan a SUV Chevrolet Captiva získaly pět hvězdiček od New Car Assessment Program (EuroNCAP), které dnes zveřejnilo nejnovější výsledky svých testů. „Všechny naše nové modely Chevrolet poskytují impozantní úroveň bezpečnosti,“ řekl Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe. „Jsme velmi rádi, že další dva vozy z naší nabídky získaly nejvyšší evropské hodnocení.“

Captiva a Aveo sedan se tak přidaly k Chevroletům Cruze, Orlando a Aveo hatchback, které již také získaly pět hvězdiček. Aveo hatchback získalo 85 ze 100 možných bodů, čímž se zařadilo mezi nejlepší v segmentu.

Chevrolet Captiva

Chevrolet Captiva je vybavený asistenčním systémem rozjezdu ve stoupání, systémem ESC (Electronic Stability Control), protiblokovacím systémem brzd ABS s brzdovým asistentem a systémem ovládání jízdy z prudkého svahu. Součástí standardní výbavy jsou také čelní, boční a hlavové airbagy; rovněž bezpečnostní pásy na předních sedadlech s předpínači a tři 3bodové bezpečnostní pásy vzadu. O ochranu dětí se stará také kotvící systém dětských sedaček ISOFIX (vnější sedadla druhé řady). Chevrolet Captiva má též aktivní opěrky hlavy, pedály, které se při náraze uvolní a elektrickou parkovací brzdu.

Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo je standardně vybavený šesti airbagy, propojenými se senzorickými a diagnostickými moduly umístěnými ve středové ose vozidla. Ve výbavě mu nechybí ani systém kotvení dětské sedačky. Mezi prvky aktivní bezpečnosti Avea patří systémy ESC, ovládání trakce, 4kanálový ABS s brzdovým asistentem a elektronickým rozdělováním brzdné síly. Ve standardní výbavě Avea nechybí ani systém rozjezdu ve stoupání a tempomat s funkcí omezovače rychlosti.