Chevrolet Aveo hatchback a Orlando získaly maximální ohodnocení bezpečnosti v Evropě | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Chevrolet Aveo hatchback a Orlando získaly maximální ohodnocení bezpečnosti v Evropě

logo-5star-2Curych. Nový Chevrolet Aveo hatchback a 7místné rodinné MPV Orlando získaly maximální ocenění 5 hvězdiček v testech bezpečnosti European New Car Assessment Program (EuroNCAP), které oznámilo nejnovější výsledky právě dnes. Podle EuroNCAP Chevrolet Aveo hatchback dosáhl 85 bodů ze 100, čímž se zařadil mezi nejlépe hodnocené vozy ve svém segmentu. Rodinný van Orlando získal také nejvyšší ocenění pěti hvězdičkami se ziskem 80 bodů ze 100.

Aveo, nový malý Chevrolet, získal za klíčové oblasti ochrany dospělých pasažérů a dětí 95, resp. 87 procent možného skóre. Chevrolet Orlando za ochranu dospělých také dosáhl 95 procent a 79 procent za ochranu dětí.

„Jak rodinné MPV Orlando, tak nové Aveo hatchback poskytují působivou úroveň bezpečnosti,“ řekl Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe. „Bezpečnost pro nás znamená mnoho a jsme nadšeni, že tyto dva vozy získaly nejvyšší evropské ohodnocení.“

Ch-aveo-5hvezd

 

Aveo je standardně vybaveno šesti airbagy, které jsou spojeny se senzorickými a diagnostickými moduly zabudovanými ve středové ose vozidla. Ve výbavě má také kotvící systém ISOFIX pro dětské sedačky. Mezi prvky aktivní bezpečnosti vozidla patří systém elektronické stabilizace, ovládání trakce, brzdový systém se čtyřkanálovým ABS a brzdovým asistentem a též elektronickou distribucí brzdné síly. Mezi prvky standardní výbavy patří rovněž asistent rozjezdu do kopce a tempomat s funkcí omezovače rychlosti.

Ch-orlando-5hvezd

 

Také Orlando má v základní výbavě šest airbagů a kotevní prvky ISOFIX pro dětské sedačky. Technologie nárazových senzorů tohoto rodinného vanu zabezpečuje automatické odemčení dveří v případě indikace nárazu. Brzdy s protiblokovacím systémem, ovládání trakce, elektronická distribuce brzdné síly, brzdový asistent a elektronické ovládání stability jsou standardní výbavou všech modelů Orlando. Bezpečnostní architektura Orlanda vychází ze sedanu Chevrolet Cruze, který od EuroNCAP také získal ocenění pěti hvězdičkami.

Chevrolet Orlando se v Evropě prodává od začátku roku 2011; nové Aveo bylo uvedeno v Evropě v létě roku 2011. Oba modely jsou součástí vlny uvádění nových vozů v roce 2011, roce stého výročí automobilky Chevrolet. Dalšími novými modely v Evropě jsou Captiva, Cruze hatchback, Camaro Coupe a kabriolet, Corvette Grand Sport a mnohokrát oceněný elektromobil s prodlouženým dojezdem Chevrolet Volt.

Pro více informací o hodnocení bezpečnosti EuroNCAP prosíme, navštivte www.euroncap.com.