Nový Opel Combo: Široká škála pohonných jednotek | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Nový Opel Combo: Široká škála pohonných jednotek

Combo_NG_1Dvě karosářské verze: Osobní automobil a skříňová dodávka
Různorodost
: Dodávka ve dvou rozvorech a se dvěma výškami střechy
Šest hospodárných motorů: Nafta, benzin, CNG
Nejlepší ve třídě: Prostor pro náklad až 4600 litrů, užitečná hmotnost až jedna tuna
Variabilní koncept: Dvě, pět nebo sedm sedadel

 

Připravovaný Opel Combo nové generace bude patřit k lídrům svého segmentu kompaktních vanů – představí se v celé řadě verzí, bude technicky vyspělý, příkladně hospodárný a samozřejmě maximálně praktický.

Skříňová dodávka se nyní nabízí ve dvou délkách rozvoru: 2755 mm, nebo 3105 mm. Celková délka činí 4,39 m, resp. 4,74 m, zákazník může volit ze dvou výšek střechy: 1,85 m, nebo 2,10 m. Nový Opel Combo se bude nabízet i jako praktický osobní automobil s pěti nebo sedmi sedadly a poloprosklenou nebo celoprosklenou karoserií.

V zájmu snadného přístupu do nákladového prostoru může být skříňová dodávka vybavena jedněmi nebo dvěma bočními posuvnými dveřmi. Osobní verze má dvojici bočních dveří standardně a zadní dveře se vyklápějí směrem vzhůru. K dispozici jsou i asymetricky dělené dvoukřídlé dveře. Některé dodávkové verze se dodávají i se speciálním výklopným střešním dílem, který umožňuje přepravu dlouhých štíhlých předmětů, jako je např. montážní žebřík.

Nejlepší přepravní parametry ve třídě

Combo_NG_2Nový Opel Combo nabízí až 3800 litrů prostoru pro náklad (verze s kratším rozvorem a s překlopenými sedadly), resp. 4600 litrů prostoru (verze s delším rozvorem), což jsou nejlepší hodnoty ve třídě. Také nízkou nákladovou hranou (54,4 cm), šířkou vstupního profilu bočních posuvných dveří i užitečnou hmotností (až 1 t) se Combo řadí na špičku své kategorie. Verze s krátkým rozvorem má nejdelší ložnou plochu s největší šířkou mezi podběhy kol a také vnitřní výška nákladového prostoru je největší v segmentu.

Hospodárné a výkonné motory

Pro nový Opel Combo je připraveno šest motorů: Čtyři vznětové, jeden zážehový a jeden a agregát na stlačený zemní plyn CNG (Compressed Natural Gas). Škála vznětových motorů začíná u čtyřválců 1.3 CDTI a 1.6 CDTI o shodném výkonu 66 kW/90 k. Další v řadě je turbodiesel 1.6 CDTI o výkonu 77 kW/105 k, na špičce nabídky stojí turbodiesel 2.0 CDTI o výkonu 99 kW/135 k.

Zážehový motor o objemu 1,4 l dává výkon 70 kW/95 k, ekologická verze CNG, spalující stlačený zemní plyn, disponuje výkonem 88 kW/120 k.

Zážehový motor a turbodiesel 1.3 CDTI jsou propojeny s pětistupňovými manuálními převodovkami zatímco CNG motor a výkonnější turbodiesely jsou kombinované s šestistupňovými manuálními převodovkami. Do modelu s motorem 1.6 CDTI 66 kW/90 k je možné objednat též automatizovanou pětistupňovou manuální převodovku Easytronic.

S výjimkou verze CNG a modelu s převodovkou Easytronic mohou být všechny motory na přání vybaveny systémem Start/Stop, který dále snižuje spotřebu i emise v reálném provozu.

Nový Opel Combo šetří kapsu svého majitele nejenom nízkou spotřebou, ale i nízkými provozními náklady a dlouhými servisními intervaly. Například turbodiesely CDTI mají servisní interval 35 000 km, nebo jeden rok.

Bohatá výbava usnadňuje náročnou práci

Již základní verze nového Opelu Combo jsou velmi dobře vybaveny – nechybí jim mj. centrální zamykání, posilovač řízení, výškově a podélně nastavitelný volant, elektricky ovládaná okna nebo sedadlo řidiče nastavitelné ve čtyřech směrech (na přání i s výškovým nastavováním). Do standardu patří i airbag řidiče, protiblokovací systém brzd ABS nebo sada na opravu pneumatik.

Osobní verze Opelu Combo jsou k dispozici ve třech stupních výbavy: Essentia, Enjoy a Cosmo. Možnosti výbavy zahrnují např. dálkové ovládání centrálního zamykání, elektrické ovládání zadních oken nebo boční airbagy vpředu.

Combo: Prověřené jméno v segmentu kompaktních užitkových vozů

Nový Opel Combo vyrazí na automobilový trh začátkem února 2012. Combo, technicky vycházející z vanu Doblò (držitel titulu „International Van of the Year 2011“), je výsledkem kooperace Opelu s automobilkou Fiat. Opel si od nového modelu slibuje posílení pozic v segmentu užitkových vozů.

Opel uvedl Combo na trh poprvé v roce 1985, současný model je na trhu od roku 2001. Flexibilní a praktický model, vhodný pro rodinu i podnikání, byl velmi úspěšný – ročně se prodalo až 72 000 těchto vozů.

I dnes, v závěru svého životního cyklu, umísťuje se stávající Opel Combo v TOP3 nejprodávanějších vozů své třídy na mnoha trzích. Během 25 uplynulých let Opel Combo získal řadu ocenění, včetně titulu „International Van of the Year“.