Warranty Direct: Chevrolet je nejspolehlivější značkou | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Warranty Direct: Chevrolet je nejspolehlivější značkou

Chevrolet-logoArgument pro zákazníky: značka Chevrolet je nejspolehlivější
Warranty Direct, britská pojišťovací společnost, poskytuje spotřebitelské záruky, jinými slovy - pojištění mechanických závad automobilů tří- až desetiletých, kterým již uplynula záruční doba. V současnosti je v takovém vztahu k přibližně 50 000 vozidlům a jejich majitelům. Pravidelně sestavuje a zveřejňuje Index spolehlivosti, vypovídající o tomto kritériu ve vztahu k jednotlivým značkám a jejich modelům.

Podle nejnovějšího Indexu spolehlivosti se mezi značkami umístil na 1. místě Chevrolet.

Index spolehlivosti se počítá složitým způsobem. Zohledňuje mimo jiné i počet závad, cenu oprav, čas kdy vozidlo nemůže být používáno, počet ujetých kilometrů, věk a další kritéria. Může se proto stát, že vozidlo s relativně nízkým počtem závad, ale vysokou cenou za jejich opravy, se umístí hůře.

Prvních 10 míst žebříčku:

1. Chevrolet
2. Honda
3. Suzuki
4. Toyota
5. Hyundai
6. Lexus
7. Subaru
8. Škoda
9. Kia
10. Smart

Jinými slovy, značka, která se umístí na prvním místě, nabízí vozidla spolehlivá - a pokud přece musí do servisu, cena za jejich opravu není vysoká.

Je nesporné, že právě toto je jedno z rozhodujících kritérií při výběru nového vozu, které zohledňuje potenciální zákazník. Byla by škoda, kdyby se o umístění značky Chevrolet v této souvislosti nedozvěděl právě od Vás…

Podrobnosti najdete na www.reliabilityindex.com