Opel na autosalonu v Paříži 2010 | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Opel na autosalonu v Paříži 2010

01Astra_ST_RROslňující nabídka značky Opel ve městě nad Seinou:

  • Dvě světové premiéry a další novinky
  • Studie GTC Paris – emocionální vyjádření výkonu
  • Opel Astra Sports Tourer – překvapivě praktické atletické kombi
  • Opel Ampera - připravený do sériové výroby v roce 2011
  • Inovace ecoFLEX – umocnění šetrnosti modelů Opel vůči životnímu prostředí
  • Opel Meriva – šampion variability má nyní kompletní nabídku motorů

Dvě světové premiéry a široká škála technologických inovací – to je vizitka značky Opel na letošním autosalonu v Paříži. Návštěvníci autosalonu Mondial de l’Automobile (2. - 17. října 2010) budou mít možnost poprvé posoudit vizi dostupného „vozů snů“ značky Opel – studii atraktivního kupé GTC Paris. Další novinkou je vzrušující kombi Astra Sports Tourer.

02Ampera_RRV expozici značky Opel (hala 5, stánek 501) návštěvníci uvidí i nejčerstvější novinky řady modelů ecoFLEX, výjimečných svojí šetrností k životnímu prostředí, rozšířenou nabídku motorů pro novou Merivu a aktuální podobu elektromobilu Ampera, který je už připravený do sériové výroby.

„Opel je doslova nabitý energií – a právě to chceme ukázat veřejnosti. Naše modely, vystavené v Paříži, nabízejí vysokou kvalitu a přinášejí inovativní technologie zabalené v emocionálním designu,“ říká Nick Reilly, ředitel automobilky Opel.

Koncept GTC Paris: Dostupný „automobil snů“

Emocionální stránku značky Opel demonstruje studie kupé GTC Paris, které je koncipováno jako dostupný „automobil snů“, poskytující německou konstrukční preciznost v kombinaci s atraktivním designem. V charakteru sportovního třídveřového hatchbacku je přímo zhmotněná dynamika - v jeho splývajících liniích, skulpturálních površích a širokém, energickém postoji. Při délce karoserie 4,46 metru poskytuje studie GTC Paris dostatek místa pro pohodlné cestování pětice pasažérů.

03GTC_RRVětšina podobných sportovně stylizovaných modelů působí nejlepším dojem při pohledu z boku. A to platí i o konceptu GTC Paris – designeři se soustředili na několik hlavních křivek, které umocňují image sprintera, zakleknutého do startovacích bloků. Naprosto dokonale se do efektních křivek začleňují osobité světlomety a velká litá kola, rámovaná výrazně vyklenutými lemy podběhů kol.

Charakteristický boční prolis ve tvaru břitu je v poloze, v jaké se s ním poprvé představila před časem Insignia. Druhá nejzřetelnější linie se táhne od světlometů podél stoupající podokenní linie a vrcholí v samé zádi, kde umocňuje rozšířené boky karoserie. Efekt třetí linie – linie vyklenuté střechy – podporuje i dekorativní lišta bočních oken z matně leštěného hliníku. Třešničkou na designovém dortu konceptu GTC Paris je efektní střešní spojler nad zadním oknem.

Plynulé, jednoduché tvary a linie karoserie studie GTC Paris se opakují i v interiéru. Ten má výrazné tvarové členění a vyniká odvážnou aplikací textilních materiálů. Sedadlo řidiče je červené s černými prvky, zbytek interiéru je v černé barvě s červeným prošíváním.

Ty nejlepší technologie, které Opel používá pro třídu kompaktních vozů, samozřejmě přebírá i koncept GTC Paris. Mechatronický podvozek FlexRide je upravený na extrémně široký rozchod kol, vzadu je originální náprava s vlečenými rameny propojenými tyčemi Wattova přímovodu, vpředu má studie elektronicky řízený diferenciál se zvýšenou svorností. Pro koncept GTC Paris jeho tvůrci připravili efektní litá kola rozměru 21“.

Studie GTC Paris je poháněna čtyřválcovým přeplňovaným motorem 2.0 Turbo s přímým vstřikováním, který vyniká vysokým výkonem 213 kW/290 k i mohutným točivým momentem. Pohonný systém je vybavený technologií Start/Stop technology, díky které dynamický model překvapuje hospodárností zejména v městském provozu. O přenos vysokého výkonu na přední kola se stará šestistupňová manuální převodovka a samosvorný diferenciál

Nová Astra Sports Tourer: Nejvyšší kvalita a praktičnost v elegantním designu

Nové kombi Astra Sports Tourer přináší eleganci, praktičnost a technologie šetrné k životnímu prostředí do segmentu kompaktních automobilů. Majitel může dle svých potřeb optimálně kombinovat profesní a privátní využívání v rámci jednoho vozu. Astra Sports Tourer má stejné typické designové prvky i označení jako větší kombi Insignia Sports Tourer, přičemž se klade stejný důraz na vysokou kvalitu a funkčnost.

Tvary karosérie reprodukují základné rysy úspěšného hatchbacku při výrazně zvětšené přepravní kapacitě. Efektivně navržený zavazadlový prostor poskytuje vysoce nadprůměrný maximální objem 1550 litrů. Používání vozu usnadňují „inteligentní“ prvky, jako jsou např. zadní sedadla FlexFold, která se sklápějí stlačením jediného knoflíku.

S atletickým vzhledem kombi Astra Sports Tourer dokonale ladí i jeho sportovní jízdní vlastnosti. Astra Sports Tourer má stejnou inovativní zadní nápravu a mechatronický podvozek FlexRide jako základní hatchback. V nabídce nechybějí nejmodernější prvky, jako jsou např. adaptivní natáčecí světlomety AFL+ nebo ergonomická přední sedadla, oceněná certifikátem AGR asociace ortopedů.

Široká nabídka motorů zahrnuje 9 úsporných motorů ve výkonovém rozpětí od 70 kW (95 k) do 132 kW (180 k). Technologie Start/Stop, která bude zavedena nejprve do modelů se vznětovým motorem 1.3 CDTI začátkem příštího roku, umožní snížit emise CO2 na hodnotu jen 109 g/km.

Rozšířená nabídka motorů pro model Meriva

Nový Opel Meriva už dokázal vzbudit velkou pozornost svým designem a variabilitou. Nyní se rozšiřuje i jeho nabídka vznětových motorů, čímž Meriva vychází vstříc především rodinám a starším zákazníkům.

Zákazníci si nyní mohou vybírat z pěti vznětových a třech zážehových motorů o výkonech od 55 kW (75 k) do 103 kW (140 k). Ale variabilita modelu Meriva se neomezuje jen na bohatou nabídku pohonných jednotek - druhá generace malého vanu má elegantní design s dynamickými liniemi a precizně modelovanými plochami. Meriva je vybavena širokou škálou inovativních prvků, optimalizujících využití prostoru v kabině, jako jsou např. variabilní zadní sedadla FlexSpace, které lze v zájmu maximálního zvětšení zavazadlového prostoru zcela nebo jen částečně sklopit. Unikátní protisměrně se otvírající dveře FlexDoors se závěsy na zadním sloupku karoserie usnadňují nastupování a vystupování a zejména rodiče ocení jednodušší uchycování dětí do dětských sedaček. Originální středová konzole FlexRail poskytuje velké množství představitelných odkládacích schránek a prostorů.

Nový Opel Meriva je konstruovaný tak ergonomicky, že se stal vůbec prvním automobilem, který získal certifikát nezávislé asociace lékařů a ortopedických specialistů Aktion Gesunder Rücken (AGR) za svůj ErgoFlex System. Tento systém zahrnuje nejlepší ergonomická přední sedadla v daném segmentu, zadní přestavitelná sedadla FlexSpace, dveře FlexDoors a unikátní nosič jízdních kol FlexFix integrovaný v zadním nárazníku.

ecoFLEX: Odpovědnost za životní prostředí

Opel prosazuje efektivní mobilitu bez kompromisů v jízdních výkonech – a za dostupnou cenu. V době, kdy environmentální kompatibilita a ekonomika provozu jsou hlavními prioritami, vychází Opel vstříc svým zákazníkům širokou řadou modelů ecoFLEX. Tyto výjimečně úsporné modely, šetrné k životnímu prostředí, jsou k dispozici ve všech modelových řadách Opel. Od malé Agily až po velkoprostorovou Zafiru nabízí Opel modely s optimalizovanou spotřebou, ať už jde o verze se zážehovými či vznětovými motory nebo s motory na LPG, popř. CNG.

Nová verze Corsa 1.3 CDTI s malým turbodieselem o výkonu 55 kW (75 k) dostala systém Start/Stop. Opel ho brzy zavede i do modelových řad Astra a Meriva. Do konce roku 2011 bude systém Start/Stop k dispozici ve všech modelových řadách značky Opel.

Při snižování spotřeby paliva modely Opel nesnižují své jízdní výkony. Výsledkem neustálého vylepšování během uplynulých šesti měsíců je výrazně obměněná škála modelů ecoFLEX. Jeden příklad: V modelové řadě Insignia se spotřeba paliva limuzíny 2.0 CDTI ecoFLEX o výkonu 96 kW (130 k) a 118 kW (160 k) snížila z 5,2 na 4,8 l/100 km a emise CO2 klesly ze 136 na 129 g/km.

Ampera: Plánovaný rozběh výroby v příštím roce

Opel na autosalonu v Paříži potvrdí plánovaný termín spuštění výroby a prodeje svého revolučního modelu Ampera v roce 2011. Tento model s elektrickým pohonem bude prvním automobilem s ekologickým pohonem v Evropě, který svému majiteli umožní kdykoliv se vydat na cestu dlouhou několik stovek kilometrů. Elektrický systém pohonu zabezpečuje vitální akceleraci a vysokou míru komfortu. Pětidveřový Opel Ampera poskytuje v interiéru prostor pro pohodlné cestování čtyřem osobám a k tomu přiměřený zavazadlový prostor. Akční rádius Opelu Ampera na jedno nabití a naplnění palivové nádrže je přes 500 kilometrů.