Chevrolet Cruze | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Chevrolet Cruze

Cruze_1Nový hatchback je další kapitolou úspěšného příběhu modelu Cruze

  • Hatchback „show car“ bude představen na Pařížském autosalónu
  • Nový model bude stavět na úspěchu sedanu Cruze
  • Cruze hatchback upevňuje pozici vozů Chevrolet v nejprodávanějším segmentu v Evropě
  • Jedna ze čtyř premiér značky v Paříži

Příběh Chevroletu Cruze pokračuje od úspěchu k úspěchu i prostřednictvím nejnovější kapitoly, přinášející nový model – 5dveřový hatchback. To je dalším důkazem zájmu značky Chevrolet přinášet skvělou hodnotu za vynaložené peníze do všech hlavních segmentu automobilového trhu v Evropě.

Výstavní verzi kompaktního Chevroletu bude možné poprvé spatřit na autosalónu v Paříži 30. září. Bude jednou za čtyř světových premiér značky Chevrolet na tomto autosalónu.

Cruze_2Představením nového Cruze hatchback získají zákazníci další možnost výběru k tradičnímu sedanu a Chevrolet opět posune laťku vozem, který přináší novou úroveň hodnoty v porovnání s některými zaběhnutými konkurenty.

Jak řekl Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe, Cruze má obrovský potenciál uspokojit požadavky zákazníků. „Cruze začíná psát opravdu úspěšný příběh. Prodává se v 70 zemích po celém světě a v současnosti vystřídal Aveo na pozici našeho celosvětově nejprodávanějšího osobního vozu.“

„Hatchbacky hrají na mnohých trzích klíčovou roli. Celkově představuje segment kompaktních automobilů v Evropě kolem 4,8 milionu vozů, což je více než čtvrtina celkového trhu, přičemž hatchbacky tvoří z tohoto podílu celých 65%. Proto očekáváme nárůst našeho prodeje v mnohých regionech, čímž vyšleme jasný signál, že Chevrolet je vážným hráčem na trhu v Evropě.“

Cruze_3Od svého uvedení na jaře 2009 je Cruze sedan velmi žádaný na trzích po celém světě, označovaný za velký krok pro značku. Oslovuje zákazníky karosérií ves tylu kupé, kvalitou, 5 hvězdičkami v testech bezpečnosti Euro NCAP a dynamikou jízdy. Získal také titul AUTOBEST za rok 2010, který uděluje porota složená z předních motoristických novinářů ze střední a východní Evropy.

Chevrolet Cruze velmi dobře vyhovuje požadavkům evropských řidičů; potvrzuje to úspěšnost jeho prodeje na mnohých trzích. V roce 2010 je Cruze na čele prodejních tabulek kompaktních sedanů na mnohých větších trzích v Evropě, včetně Dánska, Německa, Švýcarska, Itálie, Španělska, Portugalska a Velké Británie, kde překonává prodejní plány.

I mimo Evropu je trend prodeje modelu Cruze stejný. Jen v samotné Číně se od začátku tohoto roku prodalo téměř 90 000 Cruzů a tento sedan se dobře prodává i v Rusku, zemích Jižní Ameriky, v Indii a na dalších rozvojových trzích

Design hatchbacku

Díky atraktivní splývající linii střechy ve stylu kupé a krátkým převisům vpředu i vzadu, má nový Cruze hatchback stejně dynamický „postoj“ jako sedan a bude okamžitě identifikovatelný. Bude těžit ze stejného „cítění“ auta na cestě, využívajícího nový systém rámu integrovaného v karosérii (body-frame integral system; BFI), který je podpořený finálním naladěním komponentů podvozku. Přínosem systému BFI je vysoká úroveň stability a tuhosti.

Objem zavazadlového modelu Cruze hatchback se blíží k 400 litrům a k dispozici bude zadní sedadlo dělené v poměru 60/40.

Velkým přínosem je také účast značky Chevrolet v Mistrovství světa cestovních vozů (WTCC). Čtyři závody před koncem sezóny je momentálně na čele hodnocení jezdců i týmů. Je to velmi efektivní důkaz dynamických kvalit tohoto vozu.

Nový 5dveřový hatchback Chevrolet Cruze se v Evropě začne prodávat v polovině roku 2011. Ceny budou oznámeny v termínu bližším začátku prodeje.