Chevrolet Aveo | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Chevrolet Aveo

Aveo_1Nový Chevrolet Aveo přináší styl 'hot-hatch' do segmentu malých automobilů

  • Světová premiéra nového modelu Aveo připraveného do výroby na pařížském autosalónu
  • Dynamický design odpovídá konceptu automobilu
  • Nové Aveo přijde na trh v létě 2011
  • Široká nabídka motorů obsahuje i diesel 1,3 l a 6stupňové převodovky
  • Aveo je jednou ze čtyř světových premiér značky Chevrolet v Paříži

Aveo_2Chevrolet nebude na blížícím se pařížském autosalónu šetřit novinkami a vedle MPV Orlanda a 5dveřového hatchbacku Cruze (show car) bude netrpělivě očekávanou novinkou 5dveřový Chevrolet Aveo, který zde – podobně jako Orlando – absolvuje celosvětový debut verze určené do výroby.

Aveo RS show car bylo začátkem roku 2010 vystavené v Detroitu i v Ženevě a finální model určený do výroby vypadá do posledního detailu stejně dobře, jako předcházející studie.

Nový Chevrolet Aveo vstupuje do velmi náročného segmentu malých automobilů. Přináší do něj mnoho nového z designérského jazyka značky Chevrolet: agresivně působící přední část s výraznými dvojitými reflektory a dvojitou čelní mřížkou, kompaktní panely karosérie se stoupající boční linií a krátkým zadním převisem, „skryté“ kliky zadních dveří umístěné v C-sloupcích a profil s vysunutými koly.

Podobně jako už známý Spark, je i nové Aveo nepochybně vozem, který má šanci svým sportovním vzhledem ve stylu hot-hatch zaujmout mladší zákazníky. Čtyřdveřový sedan bude uvedený na trh spolu s hatchbackem během léta příštího roku. Hatchback i sedan jsou praktické, malé automobily s velmi dobrým vnitřním prostorem a Chevrolet očekává, že Aveo zapůsobí také na rodiny, pro které byl zajímavý i současný model.

Nový Chevrolet Aveo těží z rozsáhlého rozvojového programu, jehož výsledkem je malý vůz splňující požadavky evropských řidičů pokud jde o design i dynamiku. Konečné specifikace nového Avea budou pečlivě přizpůsobené pro každý evropský trh.

Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe říká: „Je vskutku vzrušující pracovat pro Chevrolet právě v této době; nejenže uvádíme nové vozy v třídě MPV a kompaktů, ale v Aveu máme automobil připravený soutěžit s těmi nejlepšími v segmentu malých vozů, který je v Evropě také segmentem největším.“

Nové Aveo je širší a delší než současný model, poskytuje prostorný interiér a objem zavazadlového prostoru, který patří ve své třídě k nejlepším. Design interiéru je možná ještě překvapivější, než venkovní vzhled, zejména motocykly inspirovaný kombinovaný přístrojový panel s analogovým tachometrem v kombinaci s digitálním otáčkoměrem a kontrolkami.

Hodnotně působí i modré podsvícení středové konzole, přičemž celá přední část kabiny posádku přímo objímá. Barevné prvky tak mohou plynule přecházet z přístrojové desky do bočních dveří řidiče a spolujezdce. Majitelé Avea ocení kvalitu materiálů použitých v interiéru, jako i množství odkládacích prostor ve středové konzole a moderní audiosystém s funkcemi USB, aux-in a Bluetooth.

Reflektujíc sportovní osobnost malého Chevroletu, bylo Aveo zkonstruované tak, aby poskytovalo radost z řízení, vlastnost vyplývající i vysoce tuhé struktury karoserie využívající systém integrovaného rámu (body frame integral; BFI), jedné z nejtužších v segmentu malých vozů.

Podvozek nového Avea byl pečlivě naladěný tak, aby uspokojil chutě Evropanů v oblasti jízdních vlastností a ovladatelnosti tím, jak kombinuje komfort a reakce na pokyny řidiče. Elektronický posilovač řízení (EPS), elektronický stabilizační systém (ESC) a brzdy s ABS budou patřit do základní výbavy.

Nové Aveo bude disponovat širokou nabídkou čtyřválcových benzínových a dieselových motorů. Využívají nejmodernější technologie jako variabilní časování ventilů, dvojité kontinuální nastavování vačkových hřídelí a vstřikování paliva common rail v případě dieselových motorů.

Benzínové motory jsou dva se zdvihovým objemem 1,2 l (70 k a 86 k), 1,4 l (100 k) a 1,6 l (115 k). Poprvé se bude Aveo nabízet i se dvěma verzemi dieselového motoru 1,3 l (75 a 95 k) využívajícími technologii Start/Stop.

Na většině trhů bude možné Aveo 1,4 a 1,6 na přání vybavit 6stupňovou automatickou převodovkou Chevrolet pro malé vozy; manuální převodovky jsou 5 a 6stupňové, v závislosti na výběru motoru.