Nový Grandland X – již brzy! | Auto Dobrovolný
 

Aktuality

Nový Grandland X – již brzy!

Atletický a dobrodružný Opel Grandland X

Opel-Grandland-X_1R

  • Dokonale trendy: Nové dynamické kompaktní SUV pro rychle rostoucí trh
  • Dokonale módní: ElegantníOpel sesportovními liniemi a výraznými proporcemi
  • Dokonale prostorný: Spousta místa pro cestující i jejich zavazadla
  • Dokonale ovladatelný: Systém GripControlpro optimální trakci na každém povrchu
  • Dokonale bezpečný: Samočinné nouzové brzdění, detekce chodců, monitorování únavy řidiče
  • Dokonalý výhled: Adaptivní světlomety AFL LED
  • Dokonalý příbuzný: Po modelech Mokka X aCrossland Xjde o třetího člena rodiny „OpelX“

Přesně takto to vypadá, když se sportovní charakter střetne s dobrodružným duchem: Moderní a dynamické linie, off-road vzhled a vyvýšená poloha sedadel s dobrým výhledem všemi směry, typická pro SUV vozy. Přesně to je nový Opel Grandland X – s celou škálou špičkových technologií a spoustou místa pro pět pasažérů a jejich zavazadla i sportovní výstroj. Tyto kvality dělají z nového modelu Opel Grandland X černého koně rychle expandujícího SUV segmentu. Jen v kompaktní třídě podíl SUV modelů vzrostl od roku 2010 ze 7 procent na aktuálních téměř 20 procent. Atletický vzhled modelu Grandland X s délkou 4,48 m je charakteristický výraznými proporcemi s krátkými převisy a energicky napjatými plochami karoserie. S volitelným dvoubarevným lakováním má kompaktní SUV model značky Opel zcela osobitý styl. Opel Grandland X bude mít světovou premiéru na letošním mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (14. – 24. září 2017).

Nový Grandland X se začne prodávat na podzim tohoto roku a stane se třetím členem rodiny „Opel X“.Opel Grandland X se připojí ke svému menšímu sourozenci Crossland X a tradičnímu bestselleru Opel Mokka X, které jsou oba o přibližně 20 cm kratší. Současně Grandland X rozšíří nabídku kompaktních modelů Opel, tvořenou modelovými řadami Astra a Zafira.

Opel-Grandland-X_2RPortfolio nejmodernějších bezpečnostních a komfortních prvků pro Grandland X je opravdu prvotřídní: Adaptivní tempomat AdaptiveCruiseControls detekcí chodců a funkcí nouzového brzdění AutomaticEmergencyBraking, systém monitorování únavy řidiče Driver DrowsinessAlert, parkovací automat Advanced Park Assista kamerový systém se záběrem360° jsou jen několika příklady.Vysoký komfort zaručují ergonomická přední sedadla s certifikátemAGR, vyhřívaný volant, vyhřívaná přední i zadní sedadla, elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru (aktivované pohybem nohypod zadním nárazníkem). Nový Opel Grandland X poskytuje řidiči i jeho spolujezdcům špičkovou konektivitu – to je zásluha infotainmentu IntelliLink nejnovější generace a telematického systému Opel OnStar,který nyní zahrnuje nové služby, jako např. rezervaci hotelu (přes booking.com. Uživatel musí mít e-mailovou adresu a kreditní kartu) nebo vyhledávání volného parkoviště (přes Parkopedii). Nechybí ani bezkontaktní induktivní nabíjení smartfonů. Opel opět demonstruje svoje ambice v oblasti osvětlovacích technologií a nabízí pro model Grandland X adaptivní světlomety Adaptive Forward Lighting (AFL) LED.Funkce jako odbočovací světla, asistenční systém dálkových světel nebo samočinná regulace dosahu světelného paprsku zaručují optimální osvětlení silnice za všech myslitelných podmínek a přispívají tak k bezpečnosti nočních jízd.

Opel Grandland X poskytuje dokonalý požitek z jízdy na každém povrchu, což je kromě jiného zásluha příplatkového elektronického regulačního systému GripControl, který (především v kombinaci s pneumatikami M&S) zaručuje špičkovou trakci v rozličných jízdních situacích. Systém koriguje přenos točivého momentu na poháněná přední kola, zabraňuje prokluzu kol a u modelů s automatickou převodovkou modifikuje otáčky pro přeřazení i citlivost elektronického pedálu plynu. To vše dohromady zaručuje optimální trakcia dynamickou stabilitu bez ohledu na to, zda Opel Grandland X jede po sněhu, bahně, písku nebo na mokrém asfaltu.

Svěží design s jemnými detaily: I SUV může vypadat mimořádně elegantně

Opel-Grandland-X_3RPři délce 4477mm, šířce 1844mm a výšce 1636mm působí nový Opel Grandland X z každého úhlu pohledu jako robustní SUV. Výrazná maska chladičehrdě nese velké logo automobilky Opel. Dolů stočená chromovaná žebra napříč maskou chladiče „nesou“ logo a do boků se táhnou až do úzkých světlometů, které obsahují denní LED světla v profilu dvojitého křídla, což vizuálně rozšiřuje přední část karoserie a dodává modelu Grandland X energický a pevný postoj. Na kapotě motoru jsou pro Opel charakteristické prolisy, které připomínají designerskou filozofii značky „sochařskéhoumění ve spojení s německou precizností“.

Výrazné lemy blatníků a ochranné plastové obklady spodní části karoserie dodávají modelu Opel Grandland X robustní off-road vzhled. V kontrastu k tomu potom zřetelné linie a charakteristický prolis ve tvaru čepele ve spodní části dveříjednoznačně identifikují nový Grandland X jako suverénního člena rodiny automobilů značky Opel. Volitelné dvoubarevné lakování karoserie s kontrastní černou střechou je prvním stupněm personalizace. Splývající střecha je s karoserií vizuálně propojena „přerušeným“ zadním sloupkem, který tvoří dynamický přechod k zadní části karoserie. Pohled zezadu na Grandland X je pohledem na typický SUV model: Široký rozchod kol, stříbřitý nájezdový štít v nárazníku s integrovanými koncovkami výfuku po obou stranách i ochranné plastové obložení nárazníku nad ním a úzká koncová skupinová světla z LED diod zvýrazňují sportovní charakter nového modelu Opel.

Stejně vysokou kvalitu vyzařuje i interiér modelu Grandland X: Přístrojový panel a středová konzolemají zřetelně horizontální členění a jsou natočeny k řidiči. Středová konzolemá ovladače rozčleněny do třech horizontálních úrovní, což zaručuje rychlý a intuitivní přístup k infotainmentu, klimatizaci a funkcím podvozku.

Posádkamodelu Opel Grandland X profituje z vyvýšené polohy sedadel, která zaručuje pohodlné nastupování/vystupování i dobrý výhled. Dlouhý rozvor 2675mm je základem prostorného interiéru pro pětici pasažérů. A variabilní zavazadlový prostor s objemem od 514 l do 1652 lposkytuje dostatek prostoru pro zavazadla a sportovní výbavu. Nový Opel Grandland X může směle konkurovat i těm nejprostornějším vozům kombi v kompaktní třídě.